Rekuperace dlouhodobě zajišťuje přísun čerstvého vzduchu do vašeho domu. A to bez nutnosti otevírat okna a tím přicházet tak o cenné teplo a tím i peníze. I v teple domova si můžete vychutnat šálek kávy jako na čerstvém vzduchu.
Za rekuperaci se dá obecně označit zpětné získávání tepla. V rámci vzduchotechniky o rekuperaci hovoříme ve smyslu zpět získávání tepelné energie ze vzduchu, které se vyfukuje z domu při větrání. Z odpadního vzduchu, který chceme z domu odebrat, si dle účinku rekuperátoru vezmeme od cca. 40% až do 95% tepelné energie, pomocí které ohřejeme příchozí čerstvý vzduch. Objemy odchozího a příchozího vzduchu by se přitom měly rovnat.
Filtrace zabraňuje průniku částic alergenů a prachu do domu
Po celém domě udržuje vlhkost v ideální rovnováze
Vyvážená hladina CO2 pomáhá zdravému spánku
Na řadě nových i starších domů se dnes běžně provádí zateplení a výměna oken, které snižují tepelné ztráty domu. Toto "hermetické" uzavření má negativní dopady na náš život uvnitř domu, kde není dostatek čerstvého vzduchu.
Hromadí se zde oxid uhličitý, který běžně překračuje přípustné limity. Zvýšená hladina oxidu uhličitého snižuje schopnost koncentrace, způsobuje únavu či bolest hlavy. Bez větrání se domech také objevuje zvýšená vlhkost způsobující plísně, které způsobují degradaci konstrukcí, zejména těch dřevěných. V nevětraném prostoru je také zvýšené riziko vzniku alergií a astmatu.
Montáž rekuperaceRekuperační jednotky se dají rozdělit do dvou skupin - aktivní a pasivní. S vlastnictvím ať už pasivní, či aktivní rekuperace se spojuje povinnost dostatečného větrání. Vyvarujete se tím zbytečným problémům, jako jsou například plísně.
Aktivní rekuperace probíhá za pomoci malého tepelného čerpadla, kdy ze znečištěného odchozího vzduchu si odebereme energii, znásobíme jí koeficientem účinnosti tepelného čerpadla a následně tuto energii uložíme buď do nového příchozího vzduchu (vytápění), či např. do zásobníku na teplou vodu (akumulace).
Výhodou tohoto systému je výborná energetická účinnost. Nevýhodou systému je větší finanční náročnost a v zimních měsících velmi nízká vlhkost interiéru, kvůli odchozímu větranému vzduchu, se kterým odchází také vzdušná vlhkost.
Pasivní rekuperace je klasická výměna energie v rámci rekuperačního výměníku, kde je teplý znečištěný vzduch od příchozího čistého studeného oddělený tenoučkou stěnou výměníku. Při tomto průchodu si předají až 95% tepelné energie.
Tento systém je jednoduše regulovatelný a téměř bezvadný.
Provozujeme vlastní informačně obchodní portál věnovaný výhradně rekuperaci a rekuperačním jednotkám.
Rekuperacční jednotky jsou prakcticky bezúdržbové a spokojí se s občasným vyčištěním fitrů. Díky pokročilé technologii jsou jednotilvé součásti nenáročné na servis a jejich celková životnost se vyrovná životnosti stavby.
Díky dlouholetému technickému know-how dokážeme opravit téměř jakoukoliv rekuperační jednotku a to bez rozdílu výrobce a dodavatele.
Trh v současné době nabízí široký výběr systémů a rekuperačních jednotek nižší, či vyšší úrovně. Rekuperacím se věnujeme více než 10 let a máme vyzkoušené různé systémy a druhy rekuperačních jednotek. Cena se liší na základě velikosti objektu, energetické třídě objektu a požadavcích zákazníka. Pokud potřebujete znát cenu rekuperace, obraťte se na nás skrze poptávkový formulář.
Spočítejte si orientační cenu rekuperace pro Váš dům. Na našem portálu Rekuperuji.cz najdete kalkulačku, kde si spočítáte orientační cenu rekuperace.