+420 774 244 744 info@tzb-vysocina.cz

Fotovoltaika

Ceny fotovoltaických systémů klesly na tak nízkou úroveň a jejich efektivita se zvýšila natolik, že dnes již nemá význam pořizovat klasické teplovodní solární systémy, jak je známe z minulosti - za stejnou cenu pořídíme spolehlivější a výkonnější systémy fotovoltaické.

Obecně můžeme fotovoltaické systémy rozdělit na :

  • Ostrovní FVE – elektrárna nám vyrábí elektřinu, my si ji uložíme do baterií a následně spotřebujeme když je třeba. Tyto systémy jsou díky bateriím velmi nákladné a domácí instalace nebývají výhodné.
  • FVE pro ohřev TUV ( teplé užitkové vody) – tyto systémy jsou jednoduché a účelné, s návratností do 10 let a vysokou životností, kdy není výjimkou, že výrobci poskytují záruku na účinnost panelů 85 % výkonu po 25 letech. Z toho si můžete odvodit, že faktická životnost bude rozhodně přesahovat tuto dobu.
  • FVE s měničem napětí pro výrobu elektřiny pro spotřebu domu a do veřejné elektrické sítě – již větší a nákladnější systém, kdy vyrábíme elektřinu pro vlastní spotřebu a přebytečně vyrobenou dáme k dispozici do veřejné energetické sítě a bude nám za ni zaplaceno. V roce 2020 se platby pohybují okolo 0,20 Kč za 1 kWh.

Schéma fotovoltaického systému, který pokrývá všechny tři výše uvedené varianty

Pro pořízení FVE nás může motivovat více faktorů jako jsou například možnost dotací na celý dům (musíme mít část naší spotřeby tzv. zelené), touha soběstačnosti či ekonomické důvody, které při 2. výše uvedeném typu FVE (ohřev TUV) již dávají smysl.

FVE je třeba však vždy zasadit do celkového energetického mixu pro celý dům, aby elektrárna spolupracovala s dalšími technickými zařízením v domě a efektivně jsme ji využívali.

Pro naše zákazníky návrh řešení energetických mixů připravujeme na míru jejich domu a požadavkům jeho obyvatel. Pošlete nám vaše představy, půdorys a řez domu, případně nějaké foto pokud se jedná třeba o instalaci do již postaveného domu a my připravíme řešení přímo pro Vás - smysluplné a vstříc vašim požadavkům. Následně samozřejmě FVE zrealizujeme. Vy tak máte jednoho partnera pro celou zakázku, tedy méně starostí!

Děkujeme!
Vaši poptávku jsme v pořádku přijali a budeme se jí věnovat co nejdříve. Zpravidla odpovídáme tentýž, nebo následující pracovní den.
Vyplňte prosím, všechny požadované údaje
Probíhá zpracování

Fotovoltaické systémy

Přidat další soubor

Kliknutím na tlačítko "Odeslat poptávku" souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vyhlášky GDPR.

Rekuperuji.cz


Provozujeme vlastní informačně obchodní portál věnovaný výhradně rekuperaci a rekuperačním jednotkám.

Zajistíme pro Vás i další služby