+420 774 244 744 info@tzb-vysocina.cz

Nízkoenergetický dům Rynárec

Rynárec

Kompaktní jednopodlažní nízkoenergetický dům aspirující na parametry pasivního domu postavený systémem MEDMAX. 
Dům je osazen rekuperační jednotkou Duplex RK2 od firmy Atrea, s.r.o., která krom nuceného větrání s rekuperací tepla zajišťuje i teplovzdušné vytápění domu.  Rekuperační jednotka je doplněna o integrovaný zásobník na teplou vodu o objemu 615 l ( dále jen IZT).

IZT má v sobě 2 elektrospirály o výkonu 2 x 4 kW. IZT zajišťuje jak ohřev vody pro teplovzdušné cirkulační topení, tak i pro teplou užitkovou vodu. IZT je dále natápěn automatickými peletkovými kamny a díky programu Zelená úsporám se ještě vyplatilo mít na střeše dva kolektory solárních panelů. Díky „chytrému“ řízení Atrea RG 21 je navolena logika zdrojů tepla následovně:

1) Jestliže je dostatečný osvit, objem IZT nahřívá slunce solárními panely.

2) Peletková kamna přichází na řadu, jestliže např. do 15.00 není zásobník nahřátý na požadovanou mez. Kamna se automaticky zapálí a zásobník dohřejí tak, aby byl připraven pro vydání energie po návratu obyvatelů domů ze zaměstnání, ze školy ... .

3) Elektrospirály v IZT jsou spínány až jako 3 zdroj v řadě, kdyby ani jedna z předchozích variant nedokázala uspokojit potřebu na teplou vodu( nesvítí slunce, v peletkových kamnech není patřičné mnoství peletek pro provoz ).

Z našich realizací

Nízkoenergetický dům Ořechov u Brna


Ořechov u Brna

Rodinný dům postavený z cihelných bloků a zateplen minerální vatou. Pro vytápění a větrání domu byla využita kompaktní vzduchotechnická jednotka Atrea Duplex RK2. Hlavní zdroj tepla je plynový kotel. Systém je doplněn o velkoobjemový zásobník na teplou vodu, který je primárně nahříván solárními panely.

Více o realizaci

Nízkoenergetický dům Velké Meziříčí


Velké Meziříčí

Moderně pojatý rodinný dům s prvky funkcionalismu vystavený z cihelných bloků a zateplen EPS spadající do kategorie nízkoenergetických domů. Dům je vytápěn a větrán teplovzdušným vytápěním a větráním s rekuperací odpadního tepla za využití kompaktní vzduchotechnické jednotky Atrea Duplex RK2. Primární zdroj tepla zajišťuje kondenzační plynový kotel. V centrální místnosti je umístěn krb. Teplý vzduch ohřátý krbem může být  vzduchotechniko rozváděn i do zbylých místností domu ta, aby byla všude dostatečná tepelná pohoda.

Více o realizaci

Nízkoenergetický dům Jiřín


Jiřín

Zděná stavba z pálených keramických bloků. Obvodové zdivo tl. 300 mm doplněno dvouvrstvých systémem tepelné izolace z EPS.  Zděná stavba z pálených keramických bloků. Obvodové zdivo tl. 300 mm doplněno dvouvrstvých systémem tepelné izolace z EPS. Izolalace střešního pláště je řešena nakrokevní PIR izolací o tloušťce 140 mm. Výplně otvorů jsou  osazeny trojskly v dřevěném europrofilu 68mm. Některé vnitřní příčky domu jsou vystaveny z důvodu zvýšené akumulace tepla a vlhkosti z pohledového nepáleného zdiva. Podlahová plocha domu je cca. 160 m2. Projektovaná tepelná ztráta objektu je 6,2 kW.  Vytápění a větrání domu je řešeno kompaktním systémem teplovzdušného vytápění a větrání s rekuperací tepla za využití vzduchotechnické jednotky Atrea Duplex RC.  Rozvody vzduchu jsou řešeny v podlahách a podhledech. Hlavní zdroj tepla je elektrokotel. Jako doplňkový zdroj tepla jsou umístěny v obývací místnosti krbová kamna o výkonu 6 kW, které za využití cirkulace vzduchu vzduchotechniky, vytopí celý dům.

Více o realizaci

Nízkoenergetický dům Třesov


Třesov

Kompaktní jednopodlažní nízkoenergetický dům aspirující na parametry pasivního domu postavený systémem MEGMAX 350 o podlahové výměře cca. 110 m2. Zděná stavba z pálených keramických bloků. Obvodové zdivo tl. 300 mm doplněno dvouvrstvých systémem tepelné izolace z EPS. Izolalace střešního pláště je řešena nakrokevní PIR izolací o tloušťce 140 mm. Výplně otvorů jsou  osazeny trojskly v dřevěném europrofilu 68mm. Některé vnitřní příčky domu jsou vystaveny z důvodu zvýšené akumulace tepla a vlhkosti z pohledového nepáleného zdiva. Podlahová plocha domu je cca. 160 m2. Projektovaná tepelná ztráta objektu je 6,2 kW. Vytápění a větrání domu je řešeno kompaktním systémem teplovzdušného vytápění a větrání s rekuperací tepla za využití vzduchotechnické jednotky Atrea Duplex RC.  Rozvody vzduchu jsou řešeny v podlahách a podhledech. Hlavní zdroj tepla je elektrokotel. Jako doplňkový zdroj tepla jsou umístěny v obývací místnosti krbová kamna o výkonu 6 kW, které za využití cirkulace vzduchu vzduchotechniky, vytopí celý dům. 

Více o realizaci

Nízkoenergetický dům Nový Šaldorf


Nový Šaldorf

Menší zděný rodinný dům, který by měl po zateplení dosahovat téměř pasivního standardu. Dům je vytápěn pouze vzduchotechnikou. Nucené větrání a topení zajišťuje podstropní cirkulační rekuperační jednotka (výrobce Atrea). Dům nedisponuje přemírou místa a proto byl pro umístní rekuperační jednotky zvolen prostor v zádveří domu pod stropem. Jednotka bude zakryta sádrokartonovým záklopem. Čili vše schováno nepovolanému oku.  Hlavní zdroj tepla je elektrokotel.

Více o realizaci

Nízkoenergetický dům Zvonějov


Zvonějov

Přízemní dřevostavba vytápěná systémem cirkulačního teplovzdušného vytápění za využití kompaktní jednotky Atrea Duplex RK2, která zároveň zajišťuje i nucené větrání s rekuperací tepla. Energetické centrum domu tvoří integrovaný zásobník tepla (IZT) o objemu 615 litrů. Zásobník má v sobě integrované elektrospirály, které dohřívají vodu pro topení či TUV. Primárně však topnou vodu ohřívá systém solárních termických panelů osazených na střeše domu, které bohatě pokryjí spotřebu od brzkého jara po podzim. V zimním období předehřívají topnou vodu. V obývacím pokoji domu majitel rád topí krbovými kamny. Pomocí cirkulačního nasávání tepla, které máme umístěné nad kamny nasáváme do systému teplovzdušného topení ohřátý vzduch od kamen a tento si rozvody  v podlaze posíláme do všech místností v domě.  Majitel domu si nepřál mít zveřejněny fotografie domu a zařízení.

Více o realizaci
Zobrazit všechny realizace

Rekuperuji.cz


Provozujeme vlastní informačně obchodní portál věnovaný výhradně rekuperaci a rekuperačním jednotkám.

Zajistíme pro Vás i další služby