+420 774 244 744 info@tzb-vysocina.cz

Stropní vytápění a chlazení

Technologie stropního vytápění je známa velmi dlouhou dobu. Jedná se o nejpřirozenější vytápění, které se pocitově vyrovná ohřevu sluncem. Dnes se s příchodem nových technologií tepelných čerpadel hojně využívá jak k celoročnímu vytápění a chlazení objektů. tepelnou pohodu v místnosti.Systém lze často vhodně kombinovat se stávající otopnou soustavou

Princip vytápění a chlazení stropem

V sádrokartonových stropech je systém proveden profilovým systémem. Systém je celoplošný, to znamená, že profily procházejí celým stropem objektu. Do profilů je zasazena 3-vrstvá otopná trubka, kterou proudí voda. Celý systém je zakryt běžnou sádrokartonovou konstrukcí tak, že je celý schován v 5-ti cm vrstvě pod stropem a není vidět. Výhodou tohoto řešení je možnost vytápění i chlazení místnosti.

Stropní vytápění

Stropní vytápění funguje na principu sálavého tepla, kdy je voda zahřáta na teplotu 26 - 30°C. Voda ohřívá ocelové profily, které sálají teplo dále do okolí. Při sálání nedochází primárně k ohřevu vzduchu, ale zahřívají se všechny plochy a předměty v místnosti tím, že přijímají tepelnou energii proudící shora a odrážejí ji dále. Teplo se tak rovnoměrně rozprostře po celé místnosti a nedochází k rozdílným teplotám u podlahy a stropu, ani v různých místech objektu.

Stropní chlazení

V tomto případě chlazení do systému proudí voda o teplotě cca 17°C. Teplý vzduch stoupá vzhůru kde chladná voda teplo absorbuje a odvádí přes tepelné čerpadlo v reverzním chodu do venkovního prostoru. Místnost se ochladí o cca 6°C a vznikne příjemné prostředí bez citelného proudění vzduchu jako u klimatizace. Vlhkostní stabilita prostředí se v průběhu chlazení nemění, jelikož teplota chladícího média se pohybuje nad rosným bodem.

Profilový systém

Systém stropního topení a chlazení se skládá ze 3 částí:

  • speciální profily pro stropní topení a otopná trubka
  • bežná sádrokartonová konstrukce
  • tepelné čerpadlo, které nám dodává teplo nebo chlad do celého systému

Cena stropního vytápění a chlazení

U ceny při stropním vytápění a chlazení si musíme uvědomit, že se jedná o nejkomfortnější a nejpřirozenější zdroj tepla a chladu pro naše příjemné klima v domu, bytě. Nepotřebujeme již žádnou klimatizaci a ani další topné zdroje a systém s tepelným čerpadlem bude fungovat tak, že o něm ani nebudete vědět, protože příjemné klima v prostotu prostě JE. Rádi Vám zpracujeme nabídku na míru po zaslání podkladů, ale obecně se dá uvést, že dle náročnosti realizace se cena pohybuje od 1500,- do 2000,- Kč/m2 plochy.

Ze zkušenosti můžeme uvést, že jestliže bychom uvažovali v rodinném domu o podlahovém vytápění pro zimu a instalaci klimatizace do 2 a více pokojů v domu na léto, tak souhrnná cena podlahového vytápění a kvalitní tiché klimatizace bude vyšší než systém stropního vytápění a chlazení pro celý dům. Čili máme v létě příjemné klima nejenom ve 2 pokojích, ale v celém domu.

Děkujeme!
Vaši poptávku jsme v pořádku přijali a budeme se jí věnovat co nejdříve. Zpravidla odpovídáme tentýž, nebo následující pracovní den.
Vyplňte prosím, všechny požadované údaje
Probíhá zpracování

Stropní vytápění a chlazení

Přidat další soubor

Kliknutím na tlačítko "Odeslat poptávku" souhlasíte se zpracováním osobních údajů podle vyhlášky GDPR.

Rekuperuji.cz


Provozujeme vlastní informačně obchodní portál věnovaný výhradně rekuperaci a rekuperačním jednotkám.

Zajistíme pro Vás i další služby